Prawidłowe działanie wtryskiwaczy m. in. Common Rail jest niezbędne dla pełnej sprawności i wydajności pracy silnika. Wykonując naprawę bądź przeprowadzając regenerację zawsze działamy w odniesieniu do zaleceń producenta oraz specyfikacji technicznej danego układu.

Wszystkie zregenerowane wtryskiwacze nie odbiegają od norm oryginałom.

 

Pytania do specjalistów :

Pytanie : Czy opłaca się wykonać naprawę wtryskiwaczy ?

Odpowiedź : Tak oczywiście, jak najbardziej naprawa wtryskiwaczy jest opłacalna, ponieważ nowe wtryski są bardzo drogie, natomiast ciekawostką jest również to, że najczęściej uszkadzają się wtryski parami, czyli nie regenerujemy najczęściej jednego wtryskiwacza, a parę lub komplet.

Pytanie : Co można zrobić, żeby nie doszło zbyt szybko do naprawy wtryskiwaczy?

Odpowiedź : Najlepiej tankować dobre i sprawdzone paliwo, ponieważ to jest najczęstszą przyczyną uszkodzeń wtryskiwaczy. Niektórzy właściciele pojazdów z silnikami Diesla tankują paliwo nieznanego pochodzenia, stąd wynikają takie problemy i niezbędna jest wówczas naprawa wtryskiwaczy.

Pytanie: Co robić aby naprawa wtryskiwaczy lub pompowtryskiwaczy nie była konieczna przy małym przebiegu silnika Diesla?

Odpowiedź : Niektórzy zaoszczędzają na paliwie, wiadomo, każdy próbuje różnych sposobów zaoszczędzenia na różne sposoby, jednak akurat ten sposób jest mało ekonomiczny, tankujmy paliwo wiadomego pochodzenia na porządnych i markowych stacjach paliw, unikniecie wówczas naprawy wtryskiwaczy, pompowtryskiwaczy zbyt wcześnie. Tojest najczęstszy powód. Paliwo niewiadomego pochodzenia jest najczęściej dość mocno zanieczyszczone, dlatego wtryskiwacze.pompowtryskiwacze zanieczyszczają się, w ten sposób dochodzi do ich uszkodzenia.